środa, 27 sierpnia 2014KWMMWK: obrazkowy przewodnik po Dolnym Mieście. EDYCJA II | WYSTAWA


10 września (środa) godzina 17.00
wernisaż wystawy plenerowej | wyjście z tunelu w kierunku ul. Łąkowej przy przystanku tramwajowym Akademia Muzyczna
Wystawa dostępna w przestrzeni miejskiej Dolnego Miasta 10.09. - 10.10. 2014Zapraszamy na drugą odsłonę projektu "Komiks w Mieście - Miasto w Komiksie: obrazkowy przewodnik po Dolnym Mieście". Podobnie jak w zeszłym roku, wyjątkowa dzielnica Gdańska – Dolne Miasto – stała się inspiracją do powstania prac artystycznych wykorzystujących medium komiksu.

Główną bohaterką projektu jest Nadia, mała dziewczynka, która zaproponuje wam swoją własną wizję rewitalizacji Dolnego Miasta! Jej obrazkowe wcielenie (w formie komiksowych plansz zawieszonych na ścianach budynków, lub w innych ciekawych miejscach) uzupełni malarstwo ścienne w postaci murali.

Autorami murali są: artyści i prowadzący warsztaty, Weronika Lipniewska i Dominik Rudasz oraz dzieci z Dolnego Miasta. Twórcami komiksów są: scenarzysta Piotr Szulc i rysownik Kuba Babczyński.

W ramach wernisażu instalacji będzie można spotkać na miejscu autorów murali, komiksów, a także uczestników warsztatów, następnie zaś wspólnie z nimi wyruszyć na spacer po Dolnym Mieście szlakiem wyznaczonym przez oryginalną rewitalizację Nadii.

Mapa z kolejnymi punktami rewitalizacji naszej bohaterki, umieszczona zostanie w rozpoczynającym trasę komiksie (wyjście z tunelu w kierunku ul. Łąkowej przy przystanku tramwajowym Akademia Muzyczna), jako jeden z jego kadrów. Trafi ona także na specjalną ulotkę udostępnioną w gdańskich kawiarniach, pubach i punktach informacji turystycznej. Ponadto będzie do ściągnięcia na blogu projektu: 
www.komikswmiescie.blogspot.com
Info o organizatorach:

Organizatorem projektu dofinansowanego przez Urząd Miejski w Gdańsku jest Fundacja Kultopia. Warsztaty i wernisaż odbyły się dzięki współpracy z Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej "Mrowisko" - "Centrum Reduta".

Swoje ściany na powstanie murali i prezentację projektu użyczyli:

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Motława”
Grupa Zarządzająca Pomerania S.A.
Agencja Reklamy apro

Inspiracji oraz konsultacji merytorycznych dotyczących Dolnego Miasta dostarczyli Opowiadacze Historii.
Kontakt:
www: 
www.komikswmiescie.blogspot.com
facebook.com/FundacjaKultopia
e-mail:
komikswmiescie@gmail.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz